הבשורה הגדולה של Dell EMC™ Unity

כבר מזמן, ארגונים קטנים ובינוניים הבינו שבשביל איכות חיים הם זקוקים לתשתית אחת.

תשתית שכוללת את כל צרכי הארגון בפלטפורמה מאוחדת. ומבלי חלילה להתפשר על ביצועים ותכונות מתקדמות כמו Inline Compression, מנגנון Snapshots ו Replication אחודים.

התשתית האחודה הגיעה אחרי כאבי הראש האינסופיים של התאמת חומרות ותוכנות שונות. ואז, הגיע השלב הבא באבולוציה - Unity.

קרא עוד
EMC WORLD 2015: כל ההכרזות כולן
אני לא יודע איך הם עושים זאת. שנה אחרי שנה, EMC מצליחה להפיל לסתות ולשבור שיאים.

גם השנה, EMC עשתה זאת שוב! בכל תחום, בכל מוצר, עבר שרביט הקסם ויצאה הכרזה מדהימה.
עבדכם הנאמן, יצא למשימת הוגאס בשאיפה לפקוח עיניים ולספוג כמה שיותר מהקסם הזה, והנה הוא לפניכם:

 

 

XtremIO 4.0 - Unleash the Beast

 

 

הגרסה החדשה כוללת פיצ'רים אדירים:

 • 40TB Xbrick
 • עד 8 Xbricks באשכול, סה"כ 320TB במערכת
 • שידרוג ב-Online
 • סובל נפילה בו זמנית של שני דיסקים
 • אינטגרציה מליאה עם Recoverpoint
 • Snap Scheduler

המסקנות ברורות:

 • אם יש לכם XIO, אתם מובילים. כל צורך נענה ב-Workload מתאים.
 • ביחס Dedup של 1:4, מגיעים למערכת עם 1PB אחסון פלאש אפקטיבי.
 • ל-XIO מוצר הרפליקציה המתקדם ביותר בעולם, רק הוא מתאים לישומים הקריטיים ביותר.


 

קרא עוד
Hadoop עם איסילון HDFS – שילוב מנצח לעולם BIG DATAכמעט בכל מקום אליו אני מגיע בימים אלו אני שומע סביבי את המילה Hadoop.
טכנולוגיית הקוד הפתוח מבית היוצר של מעבדות Yahoo, Facebook, Google וקהילת הקוד הפתוח המבטיחה לתת מענה לכיבוש מאגרי המידע הבלתי נדלים (אגמי המידע) ולזקק מתוכם תובנות ארגוניות ועסקיות בעלי ערך רב לארגון. בבסיסה פלטפורמת HADOOP נחלקת לשני חלקים עיקריים:
האחד- ניהול מידע ע"י אחסונו במערכת קבצים מבוזרת בין שרתים פיזיים, הנקראת Hadoop File System ו(HDFS) ומנגנון חישוב מקבילי (היעיל במיוחד לפתירת בעיות חישוב מקביליות) שבו התהליך החישובי מפצל את המידע למשימות חישוב קטנות הממופות למידע חלקי, והשני - מיזוג התוצאות החלקיות לתוצאה הסופית – תהליך זה נקרא MapReduce ועמו אפשר לפתור מגוון גדול של בעיות עתירות מידע מדברים פשוטים כמו ספירה של כמות המופעים במאגר ומינויו ועד בעיות מורכבות כגון קשרים עסקיים והתנהגות לקוחות. ואכן פלטפורמת Hadoop צוברת תאוצה ועוברת מלהיות טכנולוגיה ייחודית של ספקי שירותי ענן למיניהם (SaaS) לחלופה ראויה לפתרונות מחסני נתונים קיימים בארגונים מן השורה. 

קרא עוד
EMC FORUM 2013 : כל המצגות

לקוחות , שותפים חברים יקרים.


הכנס השנתי שלנו כבר בפתח, הספירה לאחור ממשיכה:  4 לנובמבר, מלון דיויד אינטרקונטיננטל, תל אביב.

גם השנה אנחנו נעמיד לרשות האורחים סביבת הדגמה חיה לאוסף הפתרונות והטכנולוגיות של EMC .
סביבה זו הממתוגת כ vLABs תכיל צוותי פריסייל אשר יסייעו לכם להתנסות ולהתרשם מיכולות וממשקי המוצרים והפתרונות.

להלן אינפורמציה לגבי המעבדות ב- EMC Forum ביום שני הקרוב:
בכנס יהיה אזור מיועד למעבדות לצורך התרשמות של לקוחות ממגוון המוצרים שלנו.
במעבדות יהיו עשרות עמדות הדגמה שלכל עמדת הדגמה יחוברו שני מסכי LCD (אחד לטובת המעבדה והשני לטובת הסבר על המעבדה)
המעבדות יהיו פעילות החל מהשעה 09:00 ועד 14:00.

בין עשרות המוצרים שיהיו זמינים להדגמה ניתן יהיה למצוא את הסביבות הבאות:
פלטפורמת ה Software Define Storage שלנו ה ViPR
פתרונות הגנת המידע ממשפחת ה Recover Point
הדור החדיש של מערכות אחסון ממשפחת ה VNX
פתרונות Scale Out NAS ממשפחת Isilon
פתרונות גיבוי Avamar & Networker
חבילת ניהול התשתיות SRM
פתרונות Active Active מבוססי VPLEX
פתרונות להגנת מידע לאפליקציות ממשפחת Appsync
מערכות אחסון לסביביות קריטיות VMAX
אינטגרציה וניהול לבסיסות וירטואליות
מוצרים מחטיבת הפלאש שלנו ממשפחת ה XtremSW
ועוד...

אני אהיה שם, יחד עם קבוצת הפריסייל, עובדי ושותפי EMC.

ארז עציון, מנהל קבוצת הפריסייל
EMC ישראל

להרשמה ל-EMC FORUM 2013 לחצו כאן.  #EMCForum

קרא עוד


 

מה קבוצת הפריסייל שלנו מוכנה לעשות כדי שתעלו חיוך על השפתיים... אנחנו הולכים רחוק!
ימים אינטנסיביים במיוחד עוברים עלינו: ביקורים חשובים של מובילים מהתחום, כנסים, הרצאות, מפגשים, ובין כל אלו ה-אירוע של השנה: ה-EMC FORUM.

המון דברים התעדכנו, התווספו והתחדשו, ואנחנו מכינים את כל אלו לקראת הפורום השנתי בדיויד אינטרקונטיננטל, תל אביב.
הקליקו על הסרטון, תתרווחו ותהנו. אתם מוזמנים גם להרשם לכנס דרך הלינק בסופו של הסרט, ראו זאת כהזמנה אישית.מחכה לראות את כולכם,

ארז עציון, מנהל קבוצת הפריסייל
EMC ישראל

להרשמה ל-EMC FORUM 2013 לחצו כאן.

קרא עודבשנה שעברה פירסמתי בלוג על עשרת הנושאים החמים שצפויים היו להיות בשנת 2012 . הכתבה התפרסמה בבלוג של EMC : עשר המשאלות בתחום האחסון לשנת 2013
גם השנה התפרסמה במגזין InfoStor כתבה על עשרת הנושאים החמים שצפויים להיות בתחום האחסון בשנת 2013. בכתבה רואיינו מספר אנשים הכוללים CTOs , אנליסטים בכירים, Practice Managers ואפילו אנשי שיווק, ביניהם Brian Gallaher , נשיא חטיבת מוצרי Enterprise ב EMC.

בדומה לשנה שעברה, גם השנה הפוסט מסכם את הכתבה שהתפרסמה ב InfoStor יחד עם סל הפתרונות שיש ל EMC להציע לכל אחד מהנושאים המוזכרים. מתוך הכתבה ניתן ללמוד כי EMC מובילה חדשנות טכנולוגית: בכל אחד מהנושאים EMC מוכיחה נוכחות ויישומים מותקנים אצל לקוחות.

הכתבה מתארת לא רק את הנושאים החמים בתחום האחסון בעולם אלא מתייחסת לתחזית לשנת 2013 בישראל. לצורך כך ביקשתי ממספר אנשי מפתח ב EMC ובתעשייה להתייחס לכתבה ולספר מה הם חושבים שצפוי לנו בשנת 2013.

פיני כהן, EVP & Senior Analyst בחברת STKI מסביר: " לשוק האחסון בישראל ישנם מספר מאפיינים ייחודיים המבדילים אותו משוק האחסון הכללי זאת מעבר לגידול העצום בשטח האחסון בין 50% ל-100% בשנה- גידול אותו רואים גם בחו"ל. יחסי כ"א בישראל בתחום האחסון (כמות TB שעליו אחראי איש האחסון) הינם גבוהים יחסית וכמו כן ארגונים רבים דוחים רכש אחסון עד כמה שאפשר. התוצאה משני הגורמים היא עומס גדול יחסית על צוות האחסון/גיבוי ולכן בישראל ישנה דרישה מהותית לפתרונות אחסון הקלים לתפעול ולתחזוקה"

להלן הנושאים הבולטים שהתעשייה רואה בהם חשיבות גדולה בהתקדמות הטכנולוגית של ארגונים לשנת 2013 :

1. Big Data הופך ל- Bigger Data

כולנו רואים כי כמויות המידע הלא מובנה (Unstructured Data) גודל בצורה אקספוצנציאלית בכל המגזרים: HPC (High Performance Computing), מדיה, Oil & Gas , עולם המחקר והגנטיקה ועוד. גידול במידע מתחיל כבר אצל המשתמש הביתי עם קבצי הסרטים והמוסיקה ונמשק לארגונים העסקיים המייצרים כמויות ענקיות של מידע אותו צריך לנהל, לגבות, ביצועים גבוהים, יכולת גידול פשוטה וחיסכון בעלויות. חברת EMC עשתה כברת דרך בשנים האחרונות הן בהביטים של אחסון והן בהביט של אנליטיקה וניתוח נתונים.
תמונה
קובי ליפ, מנהל מכירות GreenPlum – מזרח EMEA מתייחס ומוסיף: "אנחנו בתחילתו של עידן בו מידע מוביל את הארגון ולא רק מסייע ביישומים והחלטות. ארגונים ועסקים מחפשים את ה killer application בתחום ה – big data כדי לבדל את עצמם ממתחריהם. בשנה הקרובה אנו צפויים לראות את המעבר משלב הדיבורים לשלב המעשים – הכוונה ליישומי Big Data בארגונים מסחריים בדגש על אנליטיקה- ניתוח מסות של נתונים ממקורות מגוונים על מנת למצוא ולאבחן קשרים ומתאמים בין תופעות שונות להמלחה הכוללת של הארגון".
בנוסף קובי מדגיש כי: "בתחום ה – Hadoop ראינו בשנת 2012 התענינות רבה ומעט מאוד מימושים. עם זאת, ספקי פתרונות שונים עושים צעדים ראשוניים למימוש Hadoop ושילובו במערכות שלהם, בעיקר מערכות עתירות נתונים בהן יש צורך באנליטיקה מתמשכת. GreenPlum נטלה את ההובלה ובשנים האחרונות השקיעה משאבים קבים בפיתוח ממשקים בין Hadoop ל- GreenPlum database, כך שניתן לנצל ולמנף את יכולות בסיס הנתונים הטבלאי/רלציוני יחד עם מערכת ניהול הקבצים המקבילית של Hadoop. בתחום זה שילוב Isilon עם GreenPlum database ועם Hadoop מאפשר למנף את יכולות Hadoop מבלי להכנס להשקעות מסיביות בפיתוח תוכנה ע"י שימוש ביכולות מוצרים כגון GPFusion ומערכת ההפעלה של Isilon – OneFS. "

קרא עוד

 
לקוראים שביניכם שיותר מתעניינים בפרטים הטכניים או שסתם מעוניינים להתעדכן, להלן חלק מהחידושים האחרונים מכל תחום שתפסו את תשומת ליבי באופן מיוחד:

1. בתחום ה vSphere Platform

 • VMotion without Shared Storage – שילוב של VMotion ו-SVMotion לכדי פעולה אחת מאחורי הקלעים. מדובר על חיזוק משמעותי מצד אחד עבור לקוחות SMB מעתה יוכלו לבצע VMotion גם ללא איחסון משותף, ומצד שני ללקוחות ה-ENT אין סיבה יותר לשתף LUNs בין Clusters על מנת להעביר VMים ללא השבתה. זה בשאיפה יעשה קצת סדר...

 • תמיכה ב Windows 8 Server/Desktop – הרחבת התמיכה במערכות ההפעלה כמו גם במעבדים חדשים יותר מצד אינטל (Ivy/Sandy Bridge) ומצד AMDו(PileDriver). שימו לב עדיין אין תמיכה במע' הפעלה אלו בסביבת VMware View...
 • VMware Tools Upgrade with NO downtime – הרבה vSphere Admins בתעשייה בטח מברכים על זה. שימו לב, רק לאחר השדרוג אל הגירסא הנוכחית (5.1 Tools) תוכלו ליהנות משדרוגים בעתיד ללא השבתה. גדול.
 • הרחבת יכולות של Auto Deploy – עד כה היה ניתן לבצע רק בשיטת ה-Stateless Install שגרמה לתלות משמעותית (ובעיני רבים בעייתית) בשרת ה Auto Deploy. גירסא 5.1 מוסיפה שתי שיטות נוספות להטמעה. הראשונה היא Stateless Caching שמאפשרת להתקין Boot Device ל ESXi ולשמור את ה Image עליו כגיבוי למקרה בו ה AutoDeploy Server אינו זמין. השיטה השניה היא Stateful Install שבעצם עוזרת לנו רק בהתקנה הראשונית של ה Image והגדרות ה Host Profile בשרת ה ESXi ומכאן והלאה עובדים רגיל מול ה Image המקומי.

 

2. בתחום ה Performance

 • 64 vCPUs Support per VM – ה Monster VM נהיה יותר מפלצתי והכפיל את יכולת העיבוד...זה כמובן ידרוש שדרוג ל Hardware Version 9.
 • שרת ESXi 5.1 יכול להכיל עד 256 מעבדים פיסיים – מאפשר יכולות קונסולידציה גבוהה יותר ומענה משופר ל CPU Intensive Workloads
 • Latency Sensitivity Settings – במידת הצורך, ניתן להגדיר רמת רגישות ל CPU Latency עבור מכונה וירטואלית המריצה אפליקציה עם רגישות גבוהה ל Latency של CPU. במקרה של תחרות על המעבד בין מכונה וירטואלית כזו לאחרת שאינה הוגדרה עם רמת רגישות, ה VMkernel יבצע את השינוי באופן אוטומטי לטובת המכונה עם הרגישות הגבוהה.
שימו לב! ההמלצה של VMware היא לבדוק לפני כן אם זה אכן מסייע לביצועים וליישם זאת אך ורק על יישומים שהינם CPU Sensitive באמת, אחרת יכול להיגרם מצב אפילו של ירידה בביצועים...


 
קרא עוד


כאשר לקוחות שלנו מקבלים את מערכת ה-ISILON החדשה שלהם, כל ההליך של התקנה, הטמעה והגעה למצב של עבודה מאוד תמוה להם; מדוע? בגלל שהתהליך נגמר הרבה יותר מהר ממה שהם מצפים שיגמר, והם נשארים עם מערכת שלובשת בגדים פשוטים אך מתחת לבגדים היא שרירית ואיתנה.
פרויקט הטמעה באייסילון נמשך ימים ספורים בלבד שלאחריהן המערכת כבר הינה PRODUCTION. למעשה ברגע שכל ה-NODES מותקנים בארונות, יעברו בערך 5 דקות עד שללקוח תהיה גישה למערכת הקבצים והוא יוכל בפועל לשים את המידע שלו על ה-CLUSTER.

תמונת מסך ראשונית כאשר מעלים NODE חדש.


סך ההגדרות הראשוניות ליצירת CLUSTER חדש.

בתהליך ההטמעה אנחנו משקיעים את מירב הזמן בהדרכת הלקוח על המערכת החדשה, מסבירים לו כיצד להשתמש בפונקציונליות של המערכת, ותוך זמן קצר מגיעים למצב שבו הלקוח עובד עם מערך האחסון החדש שלו. המהנדסים של אייסילון דאגו לכך שכל החלק המסובך של ניהול מערכי אחסון יהיה נסתר ולא יצטרכו "להתעסק" איתו. אין צורך יותר לדאוג לחלוקה ל-RAID, הגדרת –POOLS, יצירת FILE SYSTEMS וניהולם, הכל מגיע מוכן מראש מסודר בתוך FILE SYSTEM אחד גדול, שאותו מנהלים. בניגוד למערכות אחרות, כאן יצירה של SNAPSHOTS או הגדרת QUOTA מתבצעת ברמת התיקיות. ניתן ליצור אלפי SNAPSHOTS בקלות, על ידי ממשק אחד אשר מצד אחד נותן פשטות, ומצד שני יש לו יכולות מתקדמות.


קרא עוד

 

עוד 21 יום נותרו לבעיטת הפתיחה של משחק הגמר בליגת האלופות וגם לרגע שבו תשאל אותי הדיילת מעברו השני הדלפק "מה תעדיף אדוני, מעבר או מושב?" היעד הפעם – EMC World 2012 Las Vegas.

כמו בכל שנה (ובפעם השניה ברצף) מקיימת EMC את כנס הלקוחות השנתי שלה בלאס ווגאס והפעם תחת הנושא Transformation. ברוח חג הפסח אתם בטח שואלים את עצמכם מה נשתנה הפעם? והתשובה המפתיעה היא שהכל... הלוא כבר הבנתם כי מחשוב הענן ועולם ה – Big Data משפיעים באופן ישיר על האופן שבו האירגון שלכם פועל ותרצו או לא, זה משפיע ישירות עליכם! איך אתם שואלים? את התשובה אני מבטיח לכם שתקבלו בשבוע של ה – 21 למאי כ – 8000 מייל מערבה לתל אביב.
בשנת 2011 השתתפו בכנס הלקוחות למעלה מ – 10,000 לקוחות מ -97 מדינות (וכן, ספרתי את ארה"ב פעם אחת). השנה זה הולך להיות גדול עוד יותר כי החברים מבוסטון החליטו לקיים שלושה כנסים במקביל:

הראשון ברשימה, כנס הלקוחות השנתי, EMC World, שיערך במלון ה – Venetian. הכנס יפתח ביום שני (ה – 21 למאי) וימשך ארבעה ימים. הכנס מיועד לכלל לקוחות החברה, מהקטן ועד הגדול ביותר. גם מגוון הפעילויות בכנס מתחלקות לשלוש: הרצאות המליאה (Keynotes) של בכירים ב - EMC אשר יסקרו את החזון שלנו לשנים הקרובות כמעט בכל תחום אפשרי (אחסון, וירטואליזציה, Big Data, Security והרשימה עוד ארוכה...). השנה, בניגוד לשנים קודמות, אנחנו הולכים לשתף אתכם ב – Roadmap שלנו ולתת לכם את היכולת להשפיע. החלק השני (שיתקיים במקביל) הוא הרצאות טכניות במגוון רמות, מהרצאות כלליות עבור המנהלים שרוצים להבין מהן האופציות המוצעות ומהי הפונקציונליות שמציעה טכנולוגיה כזו או אחרת ועד להרצאות מעמיקות אשר מסבירות איך הביטים זזים בזיכרון ולאיזה כיוון... על מנת לסדר את הזמן שלכם בצורה האופטימלית (ולהשאיר לכם קצת זמן לשופינג) פיתחנו אפליקציה שבה אתם בוחרים את הנושאים שמעניינים אתכם ואת רמת ההרצאות והיא בונה לכם אג'נדה. לחצו על הלינק הבא בשביל לתכנן את האג'נדה שלכם כבר עכשיו. החלק השלישי של הכנס הוא ה – Solutions Pavilion. זהו למעשה אולם ענק שבו אנחנו והשותפים העיסקיים שלנו מציגים לכם את הטכנולוגיה ואת שיתופי הפעולה שלנו. זו יכולה להיות פגישה אחד על אחד, הדגמה באמצעות סימולטור, Demo או אפילו שיחה עם צוות השיווק והפיתוח של המוצר. ולסיום איך אפשר בלי קצת תרבות. ביום רביעי, אחרי ארוחת ערב מפנקת, נתכבד בהופעת אוריח של Maroon 5. ומי ממכם שכבר היה בכנס כזה יודע שמה שסיפרתי זו רק ההתחלה...
האירוע השני שיתקיים במקביל לכנס המרכזי הוא האירוע עבור השותפים שלנו או בלועזית ה – Global Partners Summit. גם כאן יתקימו מגוון רב של הרצאות על ידי הבכירים שלנו אך חוץ מחזון טכנולוגי, ידונו איתכם באסטרטגיות שאנו מאמצים על מנת לחבור בצורה אופטימלית לשותפים, זאת בשביל לקחת נתח שוק גדול יותר בשנים הקרובות. חשוב לציין כי כנס השותפים משולב ב – EMC World אך ישנם מליאות המיועדות לשותפים בלבד. על מנת לקבל פרטים נוספים יש באפשרותכם לעקוב אחרי הקישור הבא או פשוט להיות איתנו בקשר...

הארוע השלישי, שגם הוא יתקיים בסמיכות לאירוע המרכזי הוא כנס הפריסיילים השנתי שיערך במלון ה –Mirage. זהו כנס טכנולוגי טהור המיועד לנו, היועצים הטכנולוגים, שעומדים לרשותכם בכל עת. גם הפריסיילים של השותפים העיסקיים שלנו שמתלווים אלינו לנסיעה תתאפשר גישה לאירוע זה. שימו לב כי הדבר מותנה בחתימה כל NDA ולזה חברים יפה שעה אחת קודם.
לסיכום, משלחת לא קטנה של לקוחות, שותפים ויועצים טכנולוגים תפספס משחק מרתק בין צ'לסי לבאיירן מינכן אבל אם אתם שואלים אותי לטובת חוויה מעניינת לא פחות... במקום שבו היום והלילה נראים אותו הדבר בדיוק אנחנו נהיה שם אתכם כמו תמיד ללמוד, ללמד ולהנות.
וכפי שנאמר בסרט שכולכם מכירים הבחירה היא שלכם! אתם יכולים לבחור בגלולה הכחולה, לסגור את הדפדפן ולאמר לעצמכם, נשמע מעניין אבל לא השנה. לחלופין, אתם יכולים לבחור בגלולה האדומה ולהירשם לכנס עוד היום . ואם כך הדבר תהיו בטוחים -- We promise to show you how deep the rabbit-hole goes.
 
 
קרא עוד
EMC WORLD 2012

EMC תפתח ב-21 במאי 2012 את כנס EMC World, בהשתתפות אלפי לקוחות, שותפים עסקיים, אנשי התעשייה, עיתונאים ואנליסטים מרחבי העולם, אשר יגיעו ללאס ווגאס לשבוע גדוש תכנים ואירועים.

במסגרת הכנס, שיימשך ארבעה ימים, תתקיים תערוכת ענק של מאות חברות ומעל 500 מפגשי תוכן במגוון נושאים , החל מאפליקציות ובסיסי נתונים, גיבוי התאוששות וארכוב, דרך המשכיות עסקית, מחשוב ענן, ביג דאטה, סביבת מיינפריים, ועד אבטחת מידע ורגולציה, מערכות אחסון, וירטואליזציה, בינה עסקית, מגמות וטכנולוגיות חדשניות בעולם ניהול תשתיות המידע.

ההשתתפות ב World 2012 EMC הינה בגדר חובה לכל איש מקצוע בתחום טכנולוגיית המידע שרוצה ללמוד כיצד הענן משנה את פני ה IT וכיצד ביג דאטה יכול לשנות עסקים.  

EMC הקימה קישורים מצויינים לשימושכם, ואפילו ניסחה מכתב מפורט לבוס שמסביר למה דוקא אתם צריכים לבוא.

קישורים לשימושכם:
קטלוג ההרצאות של הכנס
פרטים להרשמה
מכתב לבוס 
ברושור האירוע 

פוסט של בן סמו, יועץ טכנולוגי - 'EMC WORLD הנה אני בא'

אתם באים? 

קרא עוד
‬‏