EMC WORLD 2015: כל ההכרזות כולן
אני לא יודע איך הם עושים זאת. שנה אחרי שנה, EMC מצליחה להפיל לסתות ולשבור שיאים.

גם השנה, EMC עשתה זאת שוב! בכל תחום, בכל מוצר, עבר שרביט הקסם ויצאה הכרזה מדהימה.
עבדכם הנאמן, יצא למשימת הוגאס בשאיפה לפקוח עיניים ולספוג כמה שיותר מהקסם הזה, והנה הוא לפניכם:

 

 

XtremIO 4.0 - Unleash the Beast

 

 

הגרסה החדשה כוללת פיצ'רים אדירים:

  • 40TB Xbrick
  • עד 8 Xbricks באשכול, סה"כ 320TB במערכת
  • שידרוג ב-Online
  • סובל נפילה בו זמנית של שני דיסקים
  • אינטגרציה מליאה עם Recoverpoint
  • Snap Scheduler

המסקנות ברורות:

  • אם יש לכם XIO, אתם מובילים. כל צורך נענה ב-Workload מתאים.
  • ביחס Dedup של 1:4, מגיעים למערכת עם 1PB אחסון פלאש אפקטיבי.
  • ל-XIO מוצר הרפליקציה המתקדם ביותר בעולם, רק הוא מתאים לישומים הקריטיים ביותר.


 

קרא עוד
EMC FORUM 2013 : כל המצגות

לקוחות , שותפים חברים יקרים.


הכנס השנתי שלנו כבר בפתח, הספירה לאחור ממשיכה:  4 לנובמבר, מלון דיויד אינטרקונטיננטל, תל אביב.

גם השנה אנחנו נעמיד לרשות האורחים סביבת הדגמה חיה לאוסף הפתרונות והטכנולוגיות של EMC .
סביבה זו הממתוגת כ vLABs תכיל צוותי פריסייל אשר יסייעו לכם להתנסות ולהתרשם מיכולות וממשקי המוצרים והפתרונות.

להלן אינפורמציה לגבי המעבדות ב- EMC Forum ביום שני הקרוב:
בכנס יהיה אזור מיועד למעבדות לצורך התרשמות של לקוחות ממגוון המוצרים שלנו.
במעבדות יהיו עשרות עמדות הדגמה שלכל עמדת הדגמה יחוברו שני מסכי LCD (אחד לטובת המעבדה והשני לטובת הסבר על המעבדה)
המעבדות יהיו פעילות החל מהשעה 09:00 ועד 14:00.

בין עשרות המוצרים שיהיו זמינים להדגמה ניתן יהיה למצוא את הסביבות הבאות:
פלטפורמת ה Software Define Storage שלנו ה ViPR
פתרונות הגנת המידע ממשפחת ה Recover Point
הדור החדיש של מערכות אחסון ממשפחת ה VNX
פתרונות Scale Out NAS ממשפחת Isilon
פתרונות גיבוי Avamar & Networker
חבילת ניהול התשתיות SRM
פתרונות Active Active מבוססי VPLEX
פתרונות להגנת מידע לאפליקציות ממשפחת Appsync
מערכות אחסון לסביביות קריטיות VMAX
אינטגרציה וניהול לבסיסות וירטואליות
מוצרים מחטיבת הפלאש שלנו ממשפחת ה XtremSW
ועוד...

אני אהיה שם, יחד עם קבוצת הפריסייל, עובדי ושותפי EMC.

ארז עציון, מנהל קבוצת הפריסייל
EMC ישראל

להרשמה ל-EMC FORUM 2013 לחצו כאן.  #EMCForum

קרא עוד


 

מה קבוצת הפריסייל שלנו מוכנה לעשות כדי שתעלו חיוך על השפתיים... אנחנו הולכים רחוק!
ימים אינטנסיביים במיוחד עוברים עלינו: ביקורים חשובים של מובילים מהתחום, כנסים, הרצאות, מפגשים, ובין כל אלו ה-אירוע של השנה: ה-EMC FORUM.

המון דברים התעדכנו, התווספו והתחדשו, ואנחנו מכינים את כל אלו לקראת הפורום השנתי בדיויד אינטרקונטיננטל, תל אביב.
הקליקו על הסרטון, תתרווחו ותהנו. אתם מוזמנים גם להרשם לכנס דרך הלינק בסופו של הסרט, ראו זאת כהזמנה אישית.מחכה לראות את כולכם,

ארז עציון, מנהל קבוצת הפריסייל
EMC ישראל

להרשמה ל-EMC FORUM 2013 לחצו כאן.

קרא עודבשנה שעברה פירסמתי בלוג על עשרת הנושאים החמים שצפויים היו להיות בשנת 2012 . הכתבה התפרסמה בבלוג של EMC : עשר המשאלות בתחום האחסון לשנת 2013
גם השנה התפרסמה במגזין InfoStor כתבה על עשרת הנושאים החמים שצפויים להיות בתחום האחסון בשנת 2013. בכתבה רואיינו מספר אנשים הכוללים CTOs , אנליסטים בכירים, Practice Managers ואפילו אנשי שיווק, ביניהם Brian Gallaher , נשיא חטיבת מוצרי Enterprise ב EMC.

בדומה לשנה שעברה, גם השנה הפוסט מסכם את הכתבה שהתפרסמה ב InfoStor יחד עם סל הפתרונות שיש ל EMC להציע לכל אחד מהנושאים המוזכרים. מתוך הכתבה ניתן ללמוד כי EMC מובילה חדשנות טכנולוגית: בכל אחד מהנושאים EMC מוכיחה נוכחות ויישומים מותקנים אצל לקוחות.

הכתבה מתארת לא רק את הנושאים החמים בתחום האחסון בעולם אלא מתייחסת לתחזית לשנת 2013 בישראל. לצורך כך ביקשתי ממספר אנשי מפתח ב EMC ובתעשייה להתייחס לכתבה ולספר מה הם חושבים שצפוי לנו בשנת 2013.

פיני כהן, EVP & Senior Analyst בחברת STKI מסביר: " לשוק האחסון בישראל ישנם מספר מאפיינים ייחודיים המבדילים אותו משוק האחסון הכללי זאת מעבר לגידול העצום בשטח האחסון בין 50% ל-100% בשנה- גידול אותו רואים גם בחו"ל. יחסי כ"א בישראל בתחום האחסון (כמות TB שעליו אחראי איש האחסון) הינם גבוהים יחסית וכמו כן ארגונים רבים דוחים רכש אחסון עד כמה שאפשר. התוצאה משני הגורמים היא עומס גדול יחסית על צוות האחסון/גיבוי ולכן בישראל ישנה דרישה מהותית לפתרונות אחסון הקלים לתפעול ולתחזוקה"

להלן הנושאים הבולטים שהתעשייה רואה בהם חשיבות גדולה בהתקדמות הטכנולוגית של ארגונים לשנת 2013 :

1. Big Data הופך ל- Bigger Data

כולנו רואים כי כמויות המידע הלא מובנה (Unstructured Data) גודל בצורה אקספוצנציאלית בכל המגזרים: HPC (High Performance Computing), מדיה, Oil & Gas , עולם המחקר והגנטיקה ועוד. גידול במידע מתחיל כבר אצל המשתמש הביתי עם קבצי הסרטים והמוסיקה ונמשק לארגונים העסקיים המייצרים כמויות ענקיות של מידע אותו צריך לנהל, לגבות, ביצועים גבוהים, יכולת גידול פשוטה וחיסכון בעלויות. חברת EMC עשתה כברת דרך בשנים האחרונות הן בהביטים של אחסון והן בהביט של אנליטיקה וניתוח נתונים.
תמונה
קובי ליפ, מנהל מכירות GreenPlum – מזרח EMEA מתייחס ומוסיף: "אנחנו בתחילתו של עידן בו מידע מוביל את הארגון ולא רק מסייע ביישומים והחלטות. ארגונים ועסקים מחפשים את ה killer application בתחום ה – big data כדי לבדל את עצמם ממתחריהם. בשנה הקרובה אנו צפויים לראות את המעבר משלב הדיבורים לשלב המעשים – הכוונה ליישומי Big Data בארגונים מסחריים בדגש על אנליטיקה- ניתוח מסות של נתונים ממקורות מגוונים על מנת למצוא ולאבחן קשרים ומתאמים בין תופעות שונות להמלחה הכוללת של הארגון".
בנוסף קובי מדגיש כי: "בתחום ה – Hadoop ראינו בשנת 2012 התענינות רבה ומעט מאוד מימושים. עם זאת, ספקי פתרונות שונים עושים צעדים ראשוניים למימוש Hadoop ושילובו במערכות שלהם, בעיקר מערכות עתירות נתונים בהן יש צורך באנליטיקה מתמשכת. GreenPlum נטלה את ההובלה ובשנים האחרונות השקיעה משאבים קבים בפיתוח ממשקים בין Hadoop ל- GreenPlum database, כך שניתן לנצל ולמנף את יכולות בסיס הנתונים הטבלאי/רלציוני יחד עם מערכת ניהול הקבצים המקבילית של Hadoop. בתחום זה שילוב Isilon עם GreenPlum database ועם Hadoop מאפשר למנף את יכולות Hadoop מבלי להכנס להשקעות מסיביות בפיתוח תוכנה ע"י שימוש ביכולות מוצרים כגון GPFusion ומערכת ההפעלה של Isilon – OneFS. "

קרא עוד
מזל טוב – VSPEX נולד

עוגות, מי לא אוהב אותן, עגולות, מרובעות, אפשר לאפות אותן בעצמך או לקנות אותן מוכנות, כולם אוהבים עוגות, נכון? גם אני חשבתי כך עד שבאה חברת Forester והראתה לכל העולם שמנהלי התשתיות לא תמיד אוהבים את העוגה שמחלקת את תקציב ה IT שלהם, כמו שניתן לראות חלק הארי של התקציב הולך על תחזוקה שוטפת, מה שאנו לעיתים קוראים לו "להשאיר את האורות דולקים".
בלי להכנס לעניני חשמל, אנו גם רואים שרק חלק קטן מהתקציב הולך להשקעות חדשות או מה שאנו קוראים לו "Added Value".

אז לאן הולך הכסף? ומתי נחשב אנחנו, גוף ה-IT, כיחידה שמספקת לכם שירותים בעלי ערך מוסף?


 

קרא עודשלום שוב,
למי שעדיין לא קרא את הפוסטים הקודמים שלי ולא מכיר אותי, שמי אלי ביטון ואני יועץ טכנולוגי בחברת EMC.
אנו פותחים בימים אלה את שנת 2012 , ואיך אפשר בלי לסכם את השנה הקודמת 2011 בעולם האחסון?
הפוסט מבוסס על כתבה שפורסמה לאחרונה במגזין האינטרנטי SearchStorage.com המסכמת את שנת 2011 ואת הטרנדים בעולם האחסון.
אני מאחל לכם הנאה מרובה מהקריאה ושנה אזרחית טובה.


1. The cash follows flash – העולם הוא פלאש


אין ספק שהכסף הגדול של 2011 היה איחסון מבוסס פלאש (או SSD).
אנו רואים רכיבי פלאש (דיסקים או כרטיסים) הן כשכבה בתוך מערכי אחסון קיימים והן כמארזים מבוססי כרטיסי פלאש בלבד (חברות כמו Fuision IO ו-Violin שלמען הגילוי הנאות EMC משקיעה גם בהi).
אפילו חברת אפל הענקית הולכת אחרי הטרנד ובעקבות רכישות דומות שכבר בוצעו על ידי חברות כמו San Disk ו-LSI, אפל רכשה לאחרונה את חברת אנוביט (הישראלית) המפתחת רכיבי פלאש – והפעם למכשירים סלולריים.
כאשר משתמשים בדיסקים מבוססי פלאש כשכבה במערך אחסון קיים, אין ספק שטכנולוגיות כמו FAST עוזרות להגביר את השימוש בקרב לקוחות רבים, כיוון שהם יכולים להגדיר רק אחוז קטן (בין 2 ל-5 אחוז) כשכבה מבוססת פלאש.
עדיין, עיקר השימוש בשנת 2011 ובטח בעתיד הקרוב יהיה ברובו על מערכות קיימות המכילות שכבת פלאש וזאת מאחר ומארזי האחסון מבוססי פלאש בלבד אמנם מגיעים לביצועים גבוהים ביותר, אך דרכם לנפח גדול היא עדיין ארוכה.

דוגמאות למערכת מבוססת פלאש בלבד:


2. Virtual Backup and Appliances – פיתרונות גיבוי לסביבות וירטואליות.

העולם הוא וירטואלי – זו כבר עובדה. ואם תשאלו ארגונים רבים האם וירטואליזציה חסכה להם כסף – רבים יגידו שלא, מהסיבה של הקלות הבלתי נתפסת של הקמת מכונות וירטואליות חדשות.
זה גרם לנו כמעט להשאיר את שיקול הדעת בצד ולשכוח האם בכלל היינו צריכים ליצור את כל המכונות הללו או שמרוב שזה נוח כבר ניצור יותר מכונות "למקרה שמישהו יבקש" ?
הקלות שבקצב יצירת המכונות הוירטואליות גם גורמת לנו לשכוח לדאוג לאבטחת מידע (התקנת סוכן אנטי-וירוס, פיירוול) והחשוב מכל – גיבוי, גיבוי ועוד פעם - גיבוי.
אין ספק ששנת 2011 הייתה רוויה בפיתרונות גיבוי לסביבות וירטואליות, הן בצורת תוכנה והן בצורת חומרה.
אין להסתכל יותר על מכונה וירטואלית כאילו היתה פיזית – אחרת אנחנו מתקדמים קדימה בצד אחד (שיתוף משאבים לוגיים על משאב פיזי) והולכים אחורה בצד האחר ("מבזבזים" משאבים יקרים עקב התקנת סוכני גיבוי מסורתיים על המכונות הוירטואליות).

ל-EMC יש לא מעט פתרונות להציע בתחום זה, והמוביל ביניהם לגיבוי סביבות וירטואליות הוא Avamar בעל המנגנון למניעת כפילויות במקור (Source Deduplication) המקצר לא רק את זמן הגיבוי אלא גם את זמן השחזור (אם שאלתם את עצמיכם איך בדיוק מתבצע DEDUP גם בשחזור אוכל להסביר ב-Offline).

חשוב לציין כי ניתן להשתמש במנוע ה-Avamar לצורך גיבוי ל-DataDomain וליהנות משתי העולמות.

מידע נוסף על Avamar לגיבוי סביבות וירטואליות ניתן למצוא כאן:

https://www.emc.com/backup-and-recovery/avamar/avamar.htm


קרא עוד>>

קרא עוד
עשר המשאלות בתחום האחסון לשנת 2012

שבוע שעבר התפרסמה כתבה במגזין ה-InfoStor המספרת על עשרת המשאלות בתחום האחסון לשנת 2012 . בכתבה רואיינו מספר אנשים הכוללים CTOs , אנאליסטים בכירים, Practice Managers ואפילו אנשי שיווק .

הפוסט מסכם את הכתבה שהתפרסמה ב InfoStor יחד עם סל הפתרונות שיש ל EMC להציע לכל משאלה. מתוך הכתבה ניתן ללמוד כי EMC מובילה חדשנות טכנולוגית ואת אותן משאלות שתקראו בכתבה הבאה, EMC כבר הביאה לשוק והתחילה ליישם אצל לקוחות.
אז קוראים יקרים..... משאלות יכולות להתגשם ב EMC .

 

1. פתרונות יצירתיים


גרד שולץ, אנאליסט בכיר בחברת Storage IO היה רוצה שיצרנים, שותפים עסקיים ולקוחות יעזבו בצד את כל ה Buzz words ויתרכזו בפתרונות שניתן ליישם על מנת לפתור בעיות אל מול פתרונות שמזמינים בעיות. שולץ היה רוצה לראות חשיבה ופתרונות יצירתיים על מנת "למתוח" במקצת את התקציב. בנוסף, שולץ היה רוצה לראות עבודה חכמה עם ציפייה להיות יותר אפקטיביים ולא רק להסתפק בפתרון מהסוג של שיפור ביצועים וכדומה.

 

 

2. לעקוב אחרי המובי (Follow the leader )


במבט על חמישים השנה האחרונות, היו מספר גלים משמעותיים שהיכו את תעשיית ה-IT , כאשר בכל שנה היו מספר חברות שהובילו את אותה טכנולוגיה.
שנות השישים והשבעים היו השנים של ה Mainframe וחברות כמו IBM , NEC , NCR הובילו את הגל יחד עם עוד חברות שהשתרכו אחריהן.
שנות השבעים והשמונים היו השנים של ה-Mini Computer , טכנולוגיה ששהובילו אותה חברות כדוגמת Data General (לימים נרכשה על ידי EMC שנהפך ל CLARiiON, IBM , ועוד).
שנות השמונים והתשעים הגיע גל גדול של PC/Micro Processors , גל ששטף את כל התעשייה כך שהמחשב הביתי התחיל להגיע לכל בית אב, טכנולוגיה שהובילו אותה חברות כמו Microsoft , Intel , HP , Sun ועוד .
בשנות התשעים עד היום הגיע הגל הגדול ביותר: ה-Networking , תעשיית האינטרנט נהפכה לכלי שלא ניתן בלעדיו. טכנולוגיה שהובילו אותה חברות כדוגמת: Cisco, Google, Microsoft, Oracle, EMC . בנוסף תפיסה של ILM (Information Lifecycle Management) נכנסה לתודעה של יצרנים ושותפים עסקיים כך שחברות שינו את שמות המוצרים שלהם בהתאם לרוח התקופה.
הגל (או יותר נכון הצונאמי) הבא שעומד לשטוף את התעשייה הוא ה-Private Cloud , הסיבה לכך שהוא הגל הגדול ביותר היא כי הוא ייגע במירב המשתמשים.
דבר דומה קורה גם בימים אלו עם תופעת מחשוב הענן. כולם מדברים על זה, כולם משנים את קווי המוצרים שלהם בהתאם אבל מעטות החברות שבאמת יודעות לתת פתרון לאתגרים שהגיעו מהסביבה הוירטואלית בכלל וממיחשוב ענן בפרט.
חברת EMC לקחה את האינטגרציה לסביבה הוירטואלית מספר צעדים קדימה מתוך ראייה שעל מנת ליצור מחשוב ענן, יש לבצע מעבר מסביבה פיסית לסביבה וירטואלית ב Data Center כאשר המטרה הייתה קודם כל לענות על כל האתגרים ב-Private Cloud) Data Center) שסביבה וירטואלית הביאה בתחומים של ביצועים, זמינות, גיבוי ושחזור, אבטחת מידע, DR , המשכיות עסקית, ניהול ולספק ללקוחות פתרון קצה לקצה. חברת VMWare בגרסה vSphere 4 פתחה את שעריה, סיפקה API vStorage ) API ) ואיפשרה לכל היצרנים לפתח יחד איתה פתרונות. לאחר ש EMC ביססה את הפתרונות לאתגרים בסביבה הוירטואלית, היא פיתחה/רכשה טכנולוגיות שנותנות ערך מוסף גדול מאד בהקמה של מחשוב ענן כדוגמת Active/ Active Sites) VPLEX) , ניהול (Atmos ) ועוד.

קרא עוד>>

 

קרא עוד
VMAXe פותח אופק חדש לשותפים

 

ארז עציון, מנהל פריסייל EMC ישראל
רעיון הרחבת האופקים הוא בדרך כלל בתחום האישי, אך גם חברות עושות את זה.
במקרה זה, EMC עשתה זאת עם ההכרזה של VMAXe.

VMAXe היא צעד חדש עבור EMC אשר יקל על לקוחותיה ושותפיה העסקיים.
המערכת מותאמת לקואלציית ה VCE ועל טכנולוגיות הקיימות בפלטפורמת ה- Vblock.
חידושים אלו נועדו לסייע לשותפים להרחיב את עסקיהם וללקוחות להתכונן לעוד שלב במסע לעבר הענן.

ראשית, קצת היסטוריה: Symmetrix כמותג מוביל של EMC ומוצר הדגל הוא מרכז הנשמה של EMC - אם לחברות יש נשמה.
כאשר הצטרפתי ל- EMC בשנת 2006, מערכות ה CLARiiON היו בשלבי התפתחות.
מוקד האנרגיה השולטת במכירות שלנו היה Symmetrix , התשובה לכל הזדמנות.
באותה תקופה רשתות אחסון החלו להיות נפוצות , ו EMC עם הניסיון שרכשה בעולם ה SAN והפשטות של מערכות ה CLARiiON הגיעו להתאמה מושלמת.
המכירות החלו לנסוק במכירה ישירה ללקוחות אבל בסיוע שותפים עסקיים. עסקים בהיקף של מאות מיליונים הפכו ללמעלה ממיליארד, וזה בהחלט משך את תשומת הלב של כולם.

המכירה דרך שותפים המשיכה לצמוח, הגידול העיקרי היה בעסקי ה CLARiiON. לאחרונה ממשיך להאיץ במשפחת ה VNX.
מכירות באמצעות שותפויות מכל הסוגים המשיך להתרחב, עם משפחות מוצרים נוספות וחטיבות בתוך EMC כגון גיבוי (BRS), אבטחה (RSA), ניהול מסמכים (IIG).

עם זאת, יקרה ומורכבת, נשארה משפחת ה-Symmetrix בעיקר בתחום המכירה הישירה עם מספר קטן יחסית של שותפים שמסוגלים ומוסמכים לתמוך.

זה המקום בו EMC החלה להרחיב אופקים.

קרא עוד>>
קרא עוד
‬‏