הבשורה הגדולה של Dell EMC™ Unity

כבר מזמן, ארגונים קטנים ובינוניים הבינו שבשביל איכות חיים הם זקוקים לתשתית אחת.

תשתית שכוללת את כל צרכי הארגון בפלטפורמה מאוחדת. ומבלי חלילה להתפשר על ביצועים ותכונות מתקדמות כמו Inline Compression, מנגנון Snapshots ו Replication אחודים.

התשתית האחודה הגיעה אחרי כאבי הראש האינסופיים של התאמת חומרות ותוכנות שונות. ואז, הגיע השלב הבא באבולוציה - Unity.

קרא עוד
EMC WORLD 2015: כל ההכרזות כולן
אני לא יודע איך הם עושים זאת. שנה אחרי שנה, EMC מצליחה להפיל לסתות ולשבור שיאים.

גם השנה, EMC עשתה זאת שוב! בכל תחום, בכל מוצר, עבר שרביט הקסם ויצאה הכרזה מדהימה.
עבדכם הנאמן, יצא למשימת הוגאס בשאיפה לפקוח עיניים ולספוג כמה שיותר מהקסם הזה, והנה הוא לפניכם:

 

 

XtremIO 4.0 - Unleash the Beast

 

 

הגרסה החדשה כוללת פיצ'רים אדירים:

 • 40TB Xbrick
 • עד 8 Xbricks באשכול, סה"כ 320TB במערכת
 • שידרוג ב-Online
 • סובל נפילה בו זמנית של שני דיסקים
 • אינטגרציה מליאה עם Recoverpoint
 • Snap Scheduler

המסקנות ברורות:

 • אם יש לכם XIO, אתם מובילים. כל צורך נענה ב-Workload מתאים.
 • ביחס Dedup של 1:4, מגיעים למערכת עם 1PB אחסון פלאש אפקטיבי.
 • ל-XIO מוצר הרפליקציה המתקדם ביותר בעולם, רק הוא מתאים לישומים הקריטיים ביותר.


 

קרא עוד
EMC FORUM 2013 : כל המצגות

לקוחות , שותפים חברים יקרים.


הכנס השנתי שלנו כבר בפתח, הספירה לאחור ממשיכה:  4 לנובמבר, מלון דיויד אינטרקונטיננטל, תל אביב.

גם השנה אנחנו נעמיד לרשות האורחים סביבת הדגמה חיה לאוסף הפתרונות והטכנולוגיות של EMC .
סביבה זו הממתוגת כ vLABs תכיל צוותי פריסייל אשר יסייעו לכם להתנסות ולהתרשם מיכולות וממשקי המוצרים והפתרונות.

להלן אינפורמציה לגבי המעבדות ב- EMC Forum ביום שני הקרוב:
בכנס יהיה אזור מיועד למעבדות לצורך התרשמות של לקוחות ממגוון המוצרים שלנו.
במעבדות יהיו עשרות עמדות הדגמה שלכל עמדת הדגמה יחוברו שני מסכי LCD (אחד לטובת המעבדה והשני לטובת הסבר על המעבדה)
המעבדות יהיו פעילות החל מהשעה 09:00 ועד 14:00.

בין עשרות המוצרים שיהיו זמינים להדגמה ניתן יהיה למצוא את הסביבות הבאות:
פלטפורמת ה Software Define Storage שלנו ה ViPR
פתרונות הגנת המידע ממשפחת ה Recover Point
הדור החדיש של מערכות אחסון ממשפחת ה VNX
פתרונות Scale Out NAS ממשפחת Isilon
פתרונות גיבוי Avamar & Networker
חבילת ניהול התשתיות SRM
פתרונות Active Active מבוססי VPLEX
פתרונות להגנת מידע לאפליקציות ממשפחת Appsync
מערכות אחסון לסביביות קריטיות VMAX
אינטגרציה וניהול לבסיסות וירטואליות
מוצרים מחטיבת הפלאש שלנו ממשפחת ה XtremSW
ועוד...

אני אהיה שם, יחד עם קבוצת הפריסייל, עובדי ושותפי EMC.

ארז עציון, מנהל קבוצת הפריסייל
EMC ישראל

להרשמה ל-EMC FORUM 2013 לחצו כאן.  #EMCForum

קרא עוד


 

מה קבוצת הפריסייל שלנו מוכנה לעשות כדי שתעלו חיוך על השפתיים... אנחנו הולכים רחוק!
ימים אינטנסיביים במיוחד עוברים עלינו: ביקורים חשובים של מובילים מהתחום, כנסים, הרצאות, מפגשים, ובין כל אלו ה-אירוע של השנה: ה-EMC FORUM.

המון דברים התעדכנו, התווספו והתחדשו, ואנחנו מכינים את כל אלו לקראת הפורום השנתי בדיויד אינטרקונטיננטל, תל אביב.
הקליקו על הסרטון, תתרווחו ותהנו. אתם מוזמנים גם להרשם לכנס דרך הלינק בסופו של הסרט, ראו זאת כהזמנה אישית.מחכה לראות את כולכם,

ארז עציון, מנהל קבוצת הפריסייל
EMC ישראל

להרשמה ל-EMC FORUM 2013 לחצו כאן.

קרא עודבשנה שעברה פירסמתי בלוג על עשרת הנושאים החמים שצפויים היו להיות בשנת 2012 . הכתבה התפרסמה בבלוג של EMC : עשר המשאלות בתחום האחסון לשנת 2013
גם השנה התפרסמה במגזין InfoStor כתבה על עשרת הנושאים החמים שצפויים להיות בתחום האחסון בשנת 2013. בכתבה רואיינו מספר אנשים הכוללים CTOs , אנליסטים בכירים, Practice Managers ואפילו אנשי שיווק, ביניהם Brian Gallaher , נשיא חטיבת מוצרי Enterprise ב EMC.

בדומה לשנה שעברה, גם השנה הפוסט מסכם את הכתבה שהתפרסמה ב InfoStor יחד עם סל הפתרונות שיש ל EMC להציע לכל אחד מהנושאים המוזכרים. מתוך הכתבה ניתן ללמוד כי EMC מובילה חדשנות טכנולוגית: בכל אחד מהנושאים EMC מוכיחה נוכחות ויישומים מותקנים אצל לקוחות.

הכתבה מתארת לא רק את הנושאים החמים בתחום האחסון בעולם אלא מתייחסת לתחזית לשנת 2013 בישראל. לצורך כך ביקשתי ממספר אנשי מפתח ב EMC ובתעשייה להתייחס לכתבה ולספר מה הם חושבים שצפוי לנו בשנת 2013.

פיני כהן, EVP & Senior Analyst בחברת STKI מסביר: " לשוק האחסון בישראל ישנם מספר מאפיינים ייחודיים המבדילים אותו משוק האחסון הכללי זאת מעבר לגידול העצום בשטח האחסון בין 50% ל-100% בשנה- גידול אותו רואים גם בחו"ל. יחסי כ"א בישראל בתחום האחסון (כמות TB שעליו אחראי איש האחסון) הינם גבוהים יחסית וכמו כן ארגונים רבים דוחים רכש אחסון עד כמה שאפשר. התוצאה משני הגורמים היא עומס גדול יחסית על צוות האחסון/גיבוי ולכן בישראל ישנה דרישה מהותית לפתרונות אחסון הקלים לתפעול ולתחזוקה"

להלן הנושאים הבולטים שהתעשייה רואה בהם חשיבות גדולה בהתקדמות הטכנולוגית של ארגונים לשנת 2013 :

1. Big Data הופך ל- Bigger Data

כולנו רואים כי כמויות המידע הלא מובנה (Unstructured Data) גודל בצורה אקספוצנציאלית בכל המגזרים: HPC (High Performance Computing), מדיה, Oil & Gas , עולם המחקר והגנטיקה ועוד. גידול במידע מתחיל כבר אצל המשתמש הביתי עם קבצי הסרטים והמוסיקה ונמשק לארגונים העסקיים המייצרים כמויות ענקיות של מידע אותו צריך לנהל, לגבות, ביצועים גבוהים, יכולת גידול פשוטה וחיסכון בעלויות. חברת EMC עשתה כברת דרך בשנים האחרונות הן בהביטים של אחסון והן בהביט של אנליטיקה וניתוח נתונים.
תמונה
קובי ליפ, מנהל מכירות GreenPlum – מזרח EMEA מתייחס ומוסיף: "אנחנו בתחילתו של עידן בו מידע מוביל את הארגון ולא רק מסייע ביישומים והחלטות. ארגונים ועסקים מחפשים את ה killer application בתחום ה – big data כדי לבדל את עצמם ממתחריהם. בשנה הקרובה אנו צפויים לראות את המעבר משלב הדיבורים לשלב המעשים – הכוונה ליישומי Big Data בארגונים מסחריים בדגש על אנליטיקה- ניתוח מסות של נתונים ממקורות מגוונים על מנת למצוא ולאבחן קשרים ומתאמים בין תופעות שונות להמלחה הכוללת של הארגון".
בנוסף קובי מדגיש כי: "בתחום ה – Hadoop ראינו בשנת 2012 התענינות רבה ומעט מאוד מימושים. עם זאת, ספקי פתרונות שונים עושים צעדים ראשוניים למימוש Hadoop ושילובו במערכות שלהם, בעיקר מערכות עתירות נתונים בהן יש צורך באנליטיקה מתמשכת. GreenPlum נטלה את ההובלה ובשנים האחרונות השקיעה משאבים קבים בפיתוח ממשקים בין Hadoop ל- GreenPlum database, כך שניתן לנצל ולמנף את יכולות בסיס הנתונים הטבלאי/רלציוני יחד עם מערכת ניהול הקבצים המקבילית של Hadoop. בתחום זה שילוב Isilon עם GreenPlum database ועם Hadoop מאפשר למנף את יכולות Hadoop מבלי להכנס להשקעות מסיביות בפיתוח תוכנה ע"י שימוש ביכולות מוצרים כגון GPFusion ומערכת ההפעלה של Isilon – OneFS. "

קרא עודמעטים ארגוני ה-IT אשר לא נחשפו לסוגיית הביצועים במערכות מידע בקונטקסט כזה או אחר.
לרוב הפניות מגיעות לספק הפתרון לאחר שהלקוח חווה בעיית ביצועים ופונה בדרישה לשיפור המצב.


הפתרון במקרה זה חייב להיות מסופק בפרק זמן קצר ביותר, לרוב פעילות זו מתבצעת ומנוהלת במסגרת "קריאות שרות" עם כל מה שמשתמע מזה :
 1. החקירה מתנהלת "לאור הזרקורים" של כל הארגון, עם שקיפות גבוה, תחת לחץ לתת מענה בהקדם האפשרי. לאור האמור לעיל, החלטות המתקבלות לא תמיד מבריקות מבחינה כלכלית.
 2. עקב התייחסות לנושא כתקלה, פתרונה לרוב אינה מזכה את צוותי IT בשבחים. ההתייחסות לפתרון היא בגדר טיפול בתקלת מוצר. המציאות היא שרוב השורשים של ה"תקלה" רחוקים מהעולם הטכנולוגי בלבד.
הטיפול בהיבטים שונים של ביצועים במתכונת המסורתית מעמידה את הספק ואת לקוח במצב רה-אקטיבי. רבים המקרים בהם נדרשות תוספות חומרה ושעות עבודה רבות בפרקי זמן קצרים על מנת לפתור את הבעיה. במסגרת שורות אלה אנסה להציע דרך לייעול תהליך זה. נתחיל מזה שנגדיר מה היא בעיית ביצועים.
 

רוב האנשים הטכניים שביננו יענו על שאלה זו ללא היסוס: זמני תגובה ארוכים, תורים ברכיבים שונים, ועוד הרבה פרמטרים חשובים אותם לא נעלה במסגרת שורות אלה. מבחינה טכנית זה נכון, אך הטעות טמונה בעובדה שבעיית הביצועים אינה בעיה טכנולוגית בהרבה מן המקרים. ההתייחסות אליה רק במושגים אבסולוטיים אינה נכונה. 
התייחסות זו גורמת למצב בו אנו מתמודדים עם הבעיות ביצועים אשר בחלק מהמקרים אינן רלוונטיות כלל לתהליך העסקי, מצד שני לא מושקעים מספיק מאמצים בלמנוע בעיות ביצועים אמתיים טרם התרחשותם.

כצעד ראשון, אני מציע לאמץ את הגדרה הבאה: בעיית ביצועים היא סיטואציה בה הלקוח הסופי (ובואו לא נטעה, זה לא אנשי תשתיות) אינו מקבל את רמת שרות המוסכמת מראש ונדרשת ע"י יחידה עסקית הרלוונטית.

רוב מערכות המחשוב בנויות על יחסים הדוקים בין יחידות קלט, עיבוד ופלט. מערכת כזו פועלת על עקרון "המחנה המשותף" הנמוך ביותר. משמעות הדבר, תמיד אחד הגורמים בשרשרת מהווה צוואר בקבוק. במילים אחרות, ניצולת גבוהה של רכיב מסוים במערכת אינה מעידה על בעיה כל עוד לא נפגעה רמת שרות של הלקוח הסופי. 

קרא עוד
 
לאחר שבפוסט הקודם דיברנו על מהו VMware Site Recovery Manager ומהם החידושים של גירסה 5, אני רוצה הפעם לדבר על השיקולים שיש להתחשב בהם במהלך הקמת תשתית SRM וה-Best Practices להטמעה מוצלחת.

אז כמו שאנחנו כבר יודעים: (ציטוט מהפוסט הקודם ) "...SRM הינו מוצר לאוטומציית תהליכי DR (Disaster Recovery), המאפשר לנו לבצע מעבר מלא לאתר ה-DR בצורה אוטומטית לחלוטין ומהירה ככל האפשר..."

על מנת להרים תשתיתSRM יציבה וחכמה יש כמה שיקולים מקדימים שאנו צריכים לקחת בחשבון לפני שניגש לפרוייקט:

1.כמות המידע שאני מוכן לאבד/זמן השבתה שאני מוכן לספוג (או בקיצור RTO/RPO)
a.ו(Recovery Point Objective (RPO:
i. אם הרפליציה בין האתרים תיהיה סינכרונית או אסינכרונית?
ii. במידה ונעבוד אסינכרוני - כל כמה זמן נסנכרן ?
iii. על כמה מהמידע אנו מוכנים לוותר?
b.ן(Recovery Time Objective (RTO:
i. תוך כמה זמן אנו רוצים להעלות את האפליקציה שלנו?
ii. איזה אפליקציה יותר חשוב לנו להעלות בפחות זמן?

 
 
 
 
 
קרא עוד
מזל טוב – VSPEX נולד

עוגות, מי לא אוהב אותן, עגולות, מרובעות, אפשר לאפות אותן בעצמך או לקנות אותן מוכנות, כולם אוהבים עוגות, נכון? גם אני חשבתי כך עד שבאה חברת Forester והראתה לכל העולם שמנהלי התשתיות לא תמיד אוהבים את העוגה שמחלקת את תקציב ה IT שלהם, כמו שניתן לראות חלק הארי של התקציב הולך על תחזוקה שוטפת, מה שאנו לעיתים קוראים לו "להשאיר את האורות דולקים".
בלי להכנס לעניני חשמל, אנו גם רואים שרק חלק קטן מהתקציב הולך להשקעות חדשות או מה שאנו קוראים לו "Added Value".

אז לאן הולך הכסף? ומתי נחשב אנחנו, גוף ה-IT, כיחידה שמספקת לכם שירותים בעלי ערך מוסף?


 

קרא עוד


היי חברים,
הידעתם שבכל 18 חודשים מוכפל כח העיבוד של השרתים? אם אנו מסתכלים בפרספקטיבה של עשור ( בין שנת 2000 לשנת 2010 ) כח העיבוד הוכפל פי 100!!! לעומת זאת השינויים בטכנולוגיות הדיסקים על פני העשור האחרון אינו מהותי , מהירויות הדיסקים נשארו פחות או יותר כפי שהיו בתחילת העשור, מה שגורם לצואר בקבוק היות ויש לאפליקציות השונות הרבה יותר כח עיבוד מכפי שיכולים לספק הדיסקים.
דיסקי Flash עוזרים לנו EMC להקטין את הפער ואכן 50% מהמערכות שנמכרות היום מבית EMC מכילות דיסקי Flash ו-FAST VP לניוד אוטומטי של הבלוקים על בסיס הביצועים הנדרשים עבורם.
כדי להקטין עוד יותר את הפער, EMC יוצאת עם טכנולוגיה חדשה בשם VFCache על ידי מימוש Flash בשרתים על כרטיסי PCIe. טכנולוגיה זו מרחיבה את עולם שכבות האחסון גם לשרתים ומאפשרת על ידי הכנסת כרטיס PCIe מבוסס Flash לשרתים, הורדה של ה-Latency ועליה משמעותית ב-Throughput לטובת שיפור משמעותי בביצועי האפליקציות.

באמצעות כך אנו מקבלים ביצועים מאוד גבוהים כבר ברמת השרת עצמו ומבלי צורך להגיע למערך האחסון וכך מסופקים ביצועים גבוהים אף יותר מדיסקי Flash.

קצת מספרים כדי לסבר את האוזן:
 • דיסק SATA מספק כ-0.08 IOPS/GB
 • דיסק FC מספק כ-0.5 IOPS/GB
 • דיסק SSD מספק כ-150 IOPS/GB
 • דיסק PCIe/Flash מספק כ-2000 IOPS/GB
קרא עוד >>

קרא עוד

רבות דובר לאחרונה על חשיבותה הגוברת של הטמעת פתרונות SCALEOUT STORAGE לעולם ה BIG DATA. ואכן רוב ספקי מערכות אחסון מעמידים פתרונות אלו בחזית קו המוצרים שהם מציעים ומשקיעים בפיתוח ורכישה של טכנולוגיות SCALEOUT. פתרונות אלו שונים באופן מהותי האחד מהשני כאשר חלקם מציעים פתרונות SCALEOUT לעולם ה SAN, חלקם לעולם ה NAS וחלקם לעולם ה OBJECT אך רובם מבוססים על קונספטים קיימים של חלוקת משאבים, וניהול שכבות האיחסון בשיטות מסורתיות.
למעשה המיגבלות הקיימות במערכות מבוססות בקר יחיד או זוגי, כגון שרידות המידע, ופריסתו עדיין קיימים ברוב מערכות SCALEOUT אך מוחבאים מעל שכבת על שמחביאה את אוסף הנפחים הנפרדים כ NAMESPACE אחיד.

פתרונות אלו לא נותנים מענה מספק למספר אתגרים הבאים:
 • מגבלות גודל וצורת ההתרחבות של מערכת קבצים יחידה (להבדיל ממערכת האיחסון כולה) – כמה נפח יכולה מערכת קבצים יחידה וכמה קבצים היא יכולה להכיל.
 • כיצד ניתן להגן על מידע כאשר קצב גידול הדיסקים ומספרם עולה על יכולת בקרי RAID להגן עליהם.
 • כיצד ניתן לנהל אלפי SNAPSHOTS במערכת אחת.
 • כמה זמן ייקח לבצע סריקה עץ של מיליוני ומאות מיליוני קבצים לצרכי ניהול פנימיים של המערכת או לצרכי אפליקציה חיצונית?
 • כיצד ניתן לבצע גיבוי חיצוני של מאות מליוני קבצים ו PB של מידע?
קרא עוד>>
קרא עוד
‬‏