EMC WORLD 2015: כל ההכרזות כולן
אני לא יודע איך הם עושים זאת. שנה אחרי שנה, EMC מצליחה להפיל לסתות ולשבור שיאים.

גם השנה, EMC עשתה זאת שוב! בכל תחום, בכל מוצר, עבר שרביט הקסם ויצאה הכרזה מדהימה.
עבדכם הנאמן, יצא למשימת הוגאס בשאיפה לפקוח עיניים ולספוג כמה שיותר מהקסם הזה, והנה הוא לפניכם:

 

 

XtremIO 4.0 - Unleash the Beast

 

 

הגרסה החדשה כוללת פיצ'רים אדירים:

  • 40TB Xbrick
  • עד 8 Xbricks באשכול, סה"כ 320TB במערכת
  • שידרוג ב-Online
  • סובל נפילה בו זמנית של שני דיסקים
  • אינטגרציה מליאה עם Recoverpoint
  • Snap Scheduler

המסקנות ברורות:

  • אם יש לכם XIO, אתם מובילים. כל צורך נענה ב-Workload מתאים.
  • ביחס Dedup של 1:4, מגיעים למערכת עם 1PB אחסון פלאש אפקטיבי.
  • ל-XIO מוצר הרפליקציה המתקדם ביותר בעולם, רק הוא מתאים לישומים הקריטיים ביותר.


 

קרא עוד
הבשורה הגדולה של השנה הקרובה: VMAX³  ומערכת הפעלה החדשה Hypermax OS 5977

עוד רגע הוא כאן, ומדובר ללא ספק במהפכה של ממש: VMAX³ ומערכת הפעלה החדשה Hypermax OS 5977 הם ללא ספק הבשורה הגדולה ביותר של השנה הקרובה.

קצרה היריעה מלהכיל את כל המידע, החידושים והשיפורים שהפלטפורמה החדשה מציעה – ואנסה לספק בבלוג זה הצצה קצרה לעיקרים שבהם.
למערכת החדשה יהיה ניתן להכניס הרבה יותר מידע ולהוציא ממנה ביצועים טובים הרבה יותר, כל זאת תוך הפשטת מסיבית של משימות ניהול הנדרשות לתחזוקת המארז: מערכת400K   VMAX3   חדשה למשל, תשרת עד 4 פטאבייט ותספק למעלה מ 6 מליון IOPS.

אבל הדבר המעניין במיוחד הוא מערכת ההפעלה החדשה המנהלת את המערכת , Hypermax OS 5977 אשר תאפשר, למשל, חלוקה דינמית של משאבי המערכת בין backend ל frontend, בין שרות משתמשים ושרתים לבין כתיבה לדיסקים. מבנה זה ימנע את קיומם של צווארי בקבוק במערכת, יבטיח שימוש מלא ומאוזן בכל מעבדי המערכת, ופעולה אדפטיבית שלה המתאימה עצמה לאופי העומס וכמויות בקשות הקריאה והכתיבה. כל אלו יבטיחו ביצועים טובים יותר וימנעו את הצורך לביצועי תחזוקות שוטפות (למשל של חלוקה מחודשת של השרתים אל מול בקרי המערכת).


 

קרא עוד
גיבויי NAS עם EMC NetWorker

גיבויי NAS היו מאז ומתמיד אתגר מיוחד עבור מנהלי מערכות גיבוי. פרופיל המידע שמאוחסן על NAS מסתכם בדרך כלל במיליונים של קבצים חלקם קטנים מאוד וחלקם גדולים יותר אשר פרוסים על גבי נפח שהולך וגדל מדי שנה.

ההתמודדות עם פרופיל מידע שכזה, גם באופן סטנדרטי של פתיחה, קריאה וסגירה של כל קובץ, מהווה כאב ראש לא קטן למנהלי המערכת המתמודדים עם דרישות ביצועים לגיבוי,שיחזור ושכפול המידע שהולכות ונעשות הדוקות יותר. ההתמודדות נעשה קשה הרבה יותר כשהמידע נשמר על NAS מכיוון שעל מכונות NAS לא ניתן להתקין סוכן של מערכת הגיבוי על כל יתרונותיו.
כדי להתמודד עם הבעיה, פותח פרוטוקול ה – NDMPו (Network Data Management Protocol) ע"י חברת Intelliguard שנרכשה ע"י EMC בסוף שנות ה-90. הפרוטוקול מאפשר תקשורת דו כיוונית למטרת גיבוי ושיחזור (וגם למטרות אחרות) בין שרת גיבוי למכונת NAS ע"י שימוש בכלים סטנדרטיים של מערכת ההפעלה של ה NAS ודיווח חזרה אל שרת הגיבוי של כל הקבצים שגובו על מנת ששרת הגיבוי יוכל לקטלגם למטרות שיחזור.
הפרוטוקול עבר לא מעט שינויים כאשר את רובם הובילו מהנדסי EMC כדי להתאים אותו למציאות גידול המידע כיום. בנוסף פותחו כלים נוספים הן כהרחבות ל NDMP או כמוצר נוסף כדי לעשות את חייו של מנהל מערכות הגיבויים קלים יותר ועל מנת לספק מענה לדרישות המשתנות של העסק בעידן התפוצצות המידע.
מאמר זה יסכם את כל האופציות שעומדים בפניו של מנהל מערכות הגיבוי של EMC NetWorker .


 

 

קרא עוד
חברים, האם הכרתם יכולת לייצר אחסון מרכזי מבלי להשתמש באחסון מרכזי? נכון נשמע ביזארי? אבל זה כאן וזה קורה. אני רוצה להכיר לכם את היכולת הזו. קוראים לה ScaleIO.


חברת ScaleIO נוסדה ב-2011 ונרכשה ע"י EMC ביולי 2013 כשכבר יש לה מוצר GA עובד ו-20 לקוחות מרוצים.

כפרספקטיבה ראשונית - ScaleIO זה פתרון שמיועד ליצירת מערכי אחסון ע"י תוכנה בלבד ! פתרון התוכנה המדליק הזה מייצר מערכי איחסון על בסיס דיסקים מקומיים שנמצאים בשרתים ב-Data Center שלכם ומספק נפחים וביצועים על פי הנדרש. בעזרת ScaleIO ניתן לייצר מאגר ( שיתוף ) של משאבים עם שכבות ביצועים משתנות.

הפתרון רץ על גבי כל דיסק – HDD, SSD או כרטיס PCIe Flash וכמובן תומך בצורה מלאה והטרוגנית בסביבות פיסיות ווירטואליות גם יחד.
ארכיטקטורת האחסון היא Scale Out המבוססת על החומרה שקיימת כבר על השרתים המקומיים שלכם.

הפתרון משלב גם שירותים מעולמות ה-Enterprise כדוגמת – Quality of Service, Snapshots, Multi Tiering ו-Multi Tenancy.

יש לקחת בחשבון ש-ScaleIO לא מחליף מערכות אחסון מסורתיות ועדיין מתאים לצרכים ייעודיים וייחודיים של ארגונים ולמשל – סביבות פיתוח ובדיקות בארגונים.


למעשה, תוכנת ScaleIO משנה את העבודה עם דיסקים מקומיים בשרתים לדיסקים משותפים בתצורה של Block Device ומביאה איתה את היתרונות הבאים:


 

קרא עוד
‬‏