תפיסת האחסון החדשה

העסק המודרני עומד על שלוש דרישות עיקריות: גמישות, יעילות ומהירות. הדטה סנטר עומד על ארבעה יסודות: פלאש, פתרונות בתוכנה, ארכיטקטורת Scale Out ודטה סנטר שמאפשר ענן וחיבוריות לענן וכל היסודות נשענים כמובן על אבטחה מקצה לקצה.

 

על הצוות שלי ועלי מוטלת האחריות לשמש יועצים נאמנים של לקוחותינו בכול הנוגע לדרך הנכונה והמתאימה ביותר לעשות עסקים בעזרת טכנולוגיה (ולא לספק תשתיות IT של ברזלים). בעידן המחשוב של היום, המשמעות היא שעלינו לספק ללקוחותינו פתרונות שיסירו מכשולים טכנולוגיים ובירוקרטיה ויאפשרו להם לפתח ולהביא את הפתרונות שלהם לשוק בזמן הקצר ביותר. חשוב לנו שהלקוחות שלנו יוכלו להזמין בלחיצת כפתור את השירותים הנדרשים ובפרט שירותי האיחסון ובכך לקצר זמן ועלות תוך התחייבות ל-SLA מהיר ויעיל.

 

לדעתי תפקיד ספקי ה-IT היא הישענות על שירותים מבוססי תוכנה ולא על תשתיות (ברזלים) על מנת לספק יותר גמישות וזריזות בעלות הנמוכה ביותר, אספקת ארכיטקטורה חדשנית במודל של scale out לטובת גדילה לינארית, פשוטה וסטנדרטית בדטה סנטר ופתרונות המשלבים את הטוב ביותר מכלל הטכנולוגיות הנמצאות בשוק הנוצקים אל תוך מערכת מרכזית אחת. אני חושב שאנחנו בנקודת מפנה שבה השוק הולך למספר כיוונים עיקריים: מעבר לתשתיות Converged Infrastructure, שימוש בפתרונות פלאש מתקדמים מקצה לקצה (Advanced All Flash Array), שימוש בפתרונות ביג דאטה ואנליטיקה ובכלל פנינו מועדות לעידן התוכנה.

 

בקיצור - החשיבה לא מתמקדת בדיסקים ובקרים. החשיבה מתחילה בצרכים העסקיים של כל ארגון תוך מתן דגש על הסביבה התחרותית והמעבר לפלטפורמות הדיגיטליות בכל העסקים היום. זו התפיסה שמגדירה בשנים האחרונות יותר ויותר את פעילותה של EMC.

‬‏