הגרסא החדשה של ONEFS

בתחילת 2016 אנחנו צפויים לשחרר את הגרסא החדשה של ONEFS, זהו הדור ה-8 של מערכת ההפעלה של ISILON  ואנו מאוד מתרגשים לקראתה כיוון שהיא מביאה איתה חידושים ושיפורים רבים.

אחת התוספות המעניינות היא האפשרות ליצור עוד TIER ולהעביר את המידע אל הענן בצורה קלה מהירה ומאובטחת, וכל זאת ללא הוספה של תקורת ניהול כלשהי. התוספת של ה-TIER החדש למעשה מעלה את כמות האכסון התיאורטי של מערך ה-ISILON  מ-50 פטהבייט היום ל-UNLIMITED.

המידע שמועבר לענן נשמר שם בצורת אובייקטים, אך ניתן לגשת אליו מה-ISILON בכל הפרוטוקולים המוכרים לנו היום, NFS, SMB, FTP,HDFS  ועוד. בדרך לענן יש לנו האפשרות לכווץ את המידע ולהצפין אותו כך שגם ישנו חיסכון של מקום וגם המידע מאובטח.

כאמור, תהליך הוספת שכבת הענן ל-ISILON היא קלה ומהירה ובפוסט זה אראה הדגמה של התהליך בשילוב מערך אכסון הענן של EMC, ה-ECS. לצורך ההדגמה אשתמש בגרסה החדשה של ONEFS, ובשירות ההדגמות של ECS, כאשר תצא ONEFS 8 בתחילת שנה הבאה, תוכלו גם אתם בקלות לבצע בדיקות ולראות כמה זה קל ופשוט להקים ולנהל ISILON עם שכבת ענן. באם תרצו תוכלו להשתמש בשירות ההדגמות של ECS כבר היום. גשו לאתר ecstestdrive.com, הרשמו וקבלו גישה בחינם.

אוקי, בואו נתחיל:
כך נראה האתר של ECS  שנותן הרשאות גישה לענן שלכם:
אנו נשתמש בקודי הגישה של AWS S3 ליצור את שכבת הענן ב-ISILON ניכנס לתוך ה-CLUSTER, וניגש ל-FILESYSTEM  ואז ל-STORAGE POOLS
עכשיו ניגש להגדיר את החשבון של משתמש ה-ECS. (או שירות ענן נתמך אחר)


לאחר ההגדרה זה יראה כך:עתה נגדיר את ה-CLOUD POOL, שלמעשה יתפקד כמו כל STORAGE POOL  אחר שיש לנו.זהו! ה-POOL מוכן לעבודה.

בואו וננסה עכשיו לכתוב קבצים אל ה-ISILON ואז נעביר אותם לענן.

יצרתי תיקיה ושמתי בה 3 קבצים:כך זה יראה מה-CLI:כפי שאתם יכולים לראות יש 3 קבצים בגודל כולל של 46 מגהבייט.
עכשיו ניגש ליצור POLICY שיעביר את המידע אל הענן


נגדיר את החוקי ההעברה (במקרה הזה להעביר נתונים מתיקייה ספציפית)נבחר את האפשרות של העבר לענן, כאן נוכל לבחור אם אנחנו רוצים להצפין את המידע או לכווץ אותו, בנוסף יש אפשרויות הגדרה מתקדמות.  נסיים ב-CREATE POLICYבכדי שהמידע יעבור אנחנו צריכים להריץ את ה-SMART POOLS JOB, או להמתין לריצה היומית שלו (ברירת המחדל היא בכל יום בשעה 22:00). הפעם נריץ את ה-JOB  בצורה ידנית.לפני שהרצנו את ה-JOB יכלנו לראות שגודל התיקייה על ה-ISILON הוא 46 מגהבייט,לאחר הריצה, ישארו בתיקייה רק STUBS והגודל יקטן משמעותית:ניתן לראות מ-"חלונות" שהמערכת לא רואה כל שינוי בגודל:עתה נוכל להשתמש בכלי כמו CYBERDUCK  בכדי לראות שהקבצים אכן עלו לענן (עכשיו הם אובייקטים):
זהו, זה הכל, פשוט יעיל וקל.
הרגישו חופשי לנסות זאת בעצמכם כאשר ONEFS 8 יצא בתחילת שנה הבאה.

!HAPPY CLOUDING

רועי עדיאל, יועץ טכנולוגי EMC ,ISILON ארה"ב

 

‬‏