אנחנו לא מפסיקים לשיר - EMC XtremIO

הרבה זמן עבר מאז הבלוג האחרון שלי. רגע לפני סיומה של שנת 2015 וכניסתה של שנה חדשה, ראיתי לנכון לעדכן אתכם, הקוראים, מה קרה השנה בתחום הFLASH ב -EMC בכלל ובישראל בפרט.

כידוע שנת 2015 הייתה שנה מאתגרת. היום לקוחות מסתכלים בשבע עיניים האם הפתרון שהם רוכשים יכולל להצעיד את הארגון קדימה במהלך של 3-5 שנים הבאות ולא רק יתן פתרון מיידי. יתרה מזו, גם בשנת 2016 התקציב של הלקוחות עומד להישאר אותו דבר או אף לרדת, על כן לקוחות כיום בודקים את הפתרונות המוצעים לא רק לפי $/TB אלא מה בפועל תהיה ההצעה הכלכלית הטובה ביותר עבור הארגון. 
זה דורש מהלקוחות עבודה מעמיקה יותר מבעבר הכוללת חישובי TCO, ROI והבנה מה הפתרון הנותן  את המענה הטוב ביותר עבור הסביבות בארגון.
אז תרשו לי להתחיל מהסוף... EMC בכלל (ובישראל בפרט) גם השנה עשתה גידול משמעותי (גידול Y/Y) בתחום זה (טרם נוכל לחשוף את המספרים הסופיים) הכולל את ה: 

 • גידול בכמות הלקוחות החדשים
 • הרחבות בלקוחות קיימים וכניסה לסביבות חדשות
 • גידול משמעותי בכמות הלקוחות
 • גידול משמעותי בכמות הנפח שמקבל שרות ממערכות ה ALL FLASH ARRAY של XtremIO .
 • לקוחות חוזרים... ובגדול.

במהלך השנתיים האחרונות אנו עדים לתהליך בשלות של השוק למעבר למערכות (AFA (ALL FLASH ARRAYS, באם לסביבות ספציפיות או לכל המידע ב Data Center או באם לסביבה ספציפית מתוך מטרה להעביר את שאר הסביבות בהדרגה לאחסון מסוג ALL FLASH ARRAY.

 

במהלך השנה שחלפה, במיוחד התחלנו לראות שינוי גדול יותר במוכנות של הלקוחות והדרישה שלהם למערכות AFA שגדלה משמעותית. ה - Use Case העיקרי עדיין הוא עולם ה Databases/Applications אך אנו עדים גם ל Use Cases נוספים, קרי, ווירטואליזציה (VSI), תחנות עבודה ווירטואליות (מבוססות בעיקר VMware View ו XenDesktop/App), סביבות SAP וסביבות SAS. כאשר לקוחות מתקדמים יותר כבר מטמיעים מערכות XtremIO עבור Big Data Analytics.

 

אחד הדברים החשובים בתהליך זה הוא המעבר משתי שאלות מסורתיות: האחת, האם מערכת אחסון AFA מצדיקה את המחיר שאני מקבל עבור ביצועים והשנייה כמה נפח (ב"קילו" אני מקבל ל $) לשאלה המרכזית, איזה מערך AFA אופטימאלי עבור ה High Value/Critical Application בארגון. השיח היום במקום לדון בסוגים של דיסקים של FLASH עובר לדיון על יתרונות עסקיים, קרי, איך מערך האחסון של XtremIO משפר ומאיץ תהליכים סביבות אפליקטיביות ותהליכים עסקיים. 

 

לא רק תוכן השיח השתנתה השנה, אלא גם הלקוח הפוטנציאלי השתנה. אנשי ה Storage בארגון משכילים להבין כי על מנת להצליח לשפר תהליכי IT ותהליכים עסקיים אחרים ולהמשיך להיות ה Brokers של הסביבה עליהם הם אמונים ולשמור אותה אצלם ב Data Center ולא מחוצה לו, הם צריכים לחבור עם צוותים שונים בארגון החווים בפועל את האתגרים והקשיים מהמערכות הקיימות, כדוגמת, צוות ה Application Databases, צוות ה infrastructure Database, צוות הווירטואליזציה וצוות הפיתוח.

 

הלקוחות האלו הבינו כי XtremIO נותן מענה גם לביצועים (IOPS, Throughput, Latency), גם לחיסכון בנפח ובעלויות נוספות כגון תפעול, חשמל ושטח ריצפה והכי חשוב הספקת המערכת את data Services מתקדמים שעובדים ופעילים כל הזמן (In-line Dedupe & Compression, Encryption, Snapshots, Thin) יחד עם תמיכה מיידית רחבה עם מעגל שלם של פתרונות סביב Business Continuity ,System Integration ו Application Management. כל זה כדי לתת ערך מוסף מקצה לקצה לכל התהליך העסקי, מהתחלה ועד הסוף.

 

דבר נוסף שנוכחנו לראות במהלך 2014-2015 זה שלקוחות חזרו ל EMC. 
לקוחות שקנו בעבר Storage לפי קילו ובחרו ב"פתרונות" אחרים השכילו להבין את הערך המוסף של EMC כחברה וגם של XtremIO לא רק כמוצר אלא כפתרון. הלקוחות החוזרים השכילו להבין כי מעבר ל $/TB, יש הרבה ערך לזמינות המערכת, ביצועייה, Data Services מתקדמים, שרות ושרותים מקצועיים (PS).

 

לקוחות שבעבר בתהליך הרכישה חישובו Capital Expense בלבד, היום מסכלים על הבטים נוספים בתהליך הרכישה כדוגמת: איך מתקדמים מכאן ליישום פשוט של StaaS, איך נותנים מענה לפתרון ענן בתוך ה Data Center עבור IT עבור צוותי הפיתוח, פשטות ניהול, OPEX, שיפור ב Application Productivity ועמידה בלוחות זמנים של הפרוייקט.

 

מעבר לכך ראינו שלקוחות מחפשים בפתרון AFA (הקיימים בפתרון של XtremIO) את הדבר הבא:

 • תמיכה במספר גדול של IOPS וזמני תגובה נמוכים – הבסיס כל מערך AFA. גורם חיוני מאד עבור Mission Critical Applications ועבור האצת תהליכים עסקיים חשובים (Business Critical). הנותן מענה לשאלות כמו כמה רגישות האפליקציות בארגון ל IOPS וזמני תגובה? מהו אופי הפעילות? (VDI ו Databases שונים מאד ביחס בין קריאה לכתיבה. חשוב מאד לדעת מאחר והמחלה של כל עולם ה FLASH הוא כתיבות. XtremIO מפחית משמעותית את תקורת הכתיבות הודות לתהליך יעיל של Garbage Collection (המתבצע ברמת הדיבק בלבד!), מהו ה Block Size המאפיין את הסביבות השונות יש משקל גדול בעמידות הפתרון במיוחד שהארגון מתכוון לשים את כל המידע ב Data Center על מערכת (AFA (ALL FLASH ARRAY.

 • גידול – תמיכה בגידול ליניארי בנפח ובביצועים (Scale Out) ולא בהתאם לארכיטקטורה של מערך אחסון היברידי. הגידול בתוספת חומרה ובשדרוגי תוכנה צריך להיות ב On-line וללא השבתה.
 • אחת הסיבות שלקוחות בחרו ב EMC XtremIO כפתרון עבור כל ה Data Center הוא בגלל העובדה שהוא מסוגלל לתת שרותים, ביצועים וזמינות לכל סוג של סביבה בארגון (Databases, פיתוח, VSI ,VDI ,Exchange ועוד). חשוב לזכור כי מערכות מסוג הזה נועדו בעיקר לתת מענה ל Random IO שכן ל FLASH אין ערך משמעותי (אם בכלל) עבור Sequential IO (דוגמא: Video Files).
 • Data Services – עצם העובדה כי ב XtremIO כל ה Data Servives הם לא Features אלא חלק אינטגרלי מהקוד של המוצר ולכן תמיד ב On-line (ללא פגיעה בביצועים) מהווה גורם משמעותי בערך מוסף גדול עבור הלקוחות שלנו.
 • פשטות – נפח המידע מחייב מערכת פשוטה שניתן בקלות לבצע את הפעולות היומיומיות. הפשטות ב XtrmeIO מתבטאת בהתקנה, בהטמעה, בניהול, בקביעת התצורה ובניטור.
 • אמינות והגנה על המידע – המידע הוא חשוב. נקודה. בין עם מערכת ה AFA משרתת את כל ה Data Center או רק Business/Critical Application. רמת הזמינות של XtremIO והיכולת המובנית ליצירת העתקים מקומיים ומרוחקים והיכולת להשתלב עם פתרונות נוספים כפי שהזכרתי לעי"ל הינם ערך חשוב אותו ראו הלקוחות בזמן בחירת הפתרון.

לסיכום, EMC המשיכה את התנופה שלה גם עם XtremIO כפתרון ALL FLASH ARRAY במהלך השנה החולפת. החברה החלה לעבוד עם לקוחות חדשים מכל הענפים בשוק וכיום מנהלת כמות גדולה מאד של PB כל יום. 
אנחנו מאמינים כי הערך המוסף שאנחנו נותנים ללקוחות מעניק בסופו של דבר גם את הערך הטכני והטכנולוגי הגבוה ביותר וגם ההצעה הכלכלית בעלת הערך הגבוה ביותר!


יובל רוטקאי, Senior System Engineer ב EMC ישראל


 

‬‏